Üretim

2017-2018 Eğitim öğretim yılında geçmiş yıllarda uygulanan merkezi sınav sistemleri değiştirilmiştir. Ortaöğretim kademesine geçişte uygulanan TEOG sınavı kaldırılmış ve yerine isteğe bağlı merkezi sınav ve adrese dayalı yerleştirme sistemi getirilmiştir. Yeni uygulanacak olan merkezi sınav sisteminde ise mayıs ayında belirlenecek olan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve Proje okulları için öğrencilerimiz sınava girecek ve %10 luk dilimle öğrenci alacak bu okullara girebilmek için çabalayacaklardır. Merkezi sınav harici yerleştirmelerde ise öğrencilerin ikamet bölgerinden 5 okul tercih etmeleri istenecek ve yerleştirmeleri de bu tercihlere göre yapılacaktır. Sınava giren öğrencilerimiz ise 5 adet sınav okulu, 5 adet adrese dayalı okul tercihinde bulunacak ve sınavla tercih ettiği okullardan birine yerleşemediği takdirde diğer tercihi olan 5 adrese dayalı okuldan birine yerleştirilecektir. Yeni sınav sistemi ne kadar adrese dayalı ve sınavsız bir sistemi gibi görünse de kaliteli bir eğitim veren başarılı liselere girebilmek için mutlaka sınava girmek gereklidir. İşte bu nedenle merkezi sınavda başarılı olabilmek için öğrencilerimizin desteğe ihtiyacı olmaktadır. Biz Yeşilkent Öğretmenler Özel Ders Evi olarak öğrencilerimize zorlandığı derslerden özel ders alma imkanları veya 8 kişilik özel sınıf gruplarımızda tüm derslerden sınav odaklı eğitim alabilme imkanı sunmaktayız.

Üniversiteye giriş sınavında ise YGS-LYS sınavı kaldırılmış, yerine Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) getirilmiştir. Bu yeni iki oturumlu sınavda ise Türkçe-Matematik derslerinin önemi artmış sınav soru sayılarında ise değişikliğe gidilmiştir. Puan türleri 3'e kadar indirilmiştir. Öğrencilerimiz bu sınavda  temel muhakeme yeteneklerini ardından ise kendi alanlarına yönelik hakimiyetlerini ölçmek için çabalayacaklardır. Üniversite ise meslek hayatımızı kazanacağımız bir kurum olduğundan dolayı bu sınavda kaliteli eğitim veren üniversitelere yerleşebilmek için gayret göstermeliyiz. Biz, öğrencilerimize bu konuda gerek temel muhakeme olsun gerekse alan hakimiyeti becerisi olsun yardımcı olmaktayız. Özel ders yöntemiyle nokta atışı konu eksiklerini gidermek, test tekniklerine hakimiyet, rehberlik çalışmaları gibi faaliyetlerimizle; olabilecek en iyisini onlar için hedeflemekteyiz. Öğrencilerimiz isterlerse kendi arkadaş gruplarıyla 4 kişiye kadar özel ders alma imkanına sahiptirler. Böylelikle ekonomik bakımdan da özel dersin maliyeti 4'e bölüneceğinden çok daha cazip olmaktadır. Yoğunlaştırılmış ağır grup programı yerine kendi küçük arkadaş grubunuzla eksiklerinize yönelik özel ders almak sizlere daha fazla katkı sağlayacaktır.

Sınav sistemlerinde bu yıl itibariyle yapılan değişikliklerin ardından öğrencilerimizde değişik algılar yaratılmaya çalışılmaktadır. Siz kendinize güvenip gerekli çalışmalarınızı yaparsanız hangi sistem olursa olsun başarı sizinle olacaktır.

Başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı dileklerimizle...